2024. december 28., szombat
Hosszan fogalmazott bejegyzés a misztikus számokról...
2024. december 6., péntek
Középkori fantasy-k és misztikus regény - rendeld meg közvetlenül!
Fogalmakat és molyos címkéket kerestem a bejegyzés frappáns címéhez, amelyek helytállóak az Őrző, a Jádeszív és a Széttört akkordok esetében is.
Nem egyszerű feladat.
2024. szeptember 3., kedd
Büksi Zsuzsanna: Csodakert
Könyvismertető
Csodakert a moly.hu-n |
2024. augusztus 22., csütörtök
Őrző – 4. beleolvasó
ELŐRENDELHETŐ |
– Valami készül – suttogta Rolo. Ellenséget érzett a közelben. Rekedtes, nem túl mély hangja széttörte a fehér csendet.
Lork köhintett. Triar hátrafordult.
– Mi legyen? Visszaforduljunk? Arrébb láttam néhány sziklát, azok tövében kibírhatjuk az éjszakát.
– Korán van még – tiltakozott Lork.
Triar gyorsabb haladásra biztatta a marláját. Előttük szürke fák meredeztek az ég felé. Lehetséges támadóik akár az erdőben is elrejtőzhettek, és ott nehezebb észrevenni a lopakodó ellenséget, mint a nyílt, jól belátható terepen.
– Hiányoznak a madarak – állapította meg Rolo, amikor már jó ideje benn jártak a fák között. Nem a látható ellenfelektől tartott, hanem a láthatatlantól.
Triar somolygott. Várta Lork megjegyzését, de barátja ezúttal hallgatott. Kíváncsian hátrafordult. Megrettent Lork szürke arcától. A férfi mereven előre nyújtott karjával egy haldokló fák által övezett tisztás irányába mutatott.
A fák tövében nőknek látszó alakok ültek. A tisztás szélén Triar hátasa megmakacsolta magát. Gazdája próbálta engedelmességre bírni a kecses kétszarvút, ám a szerencsétlen a hátsó lábára támaszkodva felágaskodott. Triar csak tapasztalatának köszönhetően, nyakát szorosan átölelve maradt fenn a hátán, majd engedte, hogy visszahátráljon. Egy ideig az oldalát veregetve nyugtatta, és leugrott a ropogó hóba.
– Utánajárok, mi van ott – adta át Lorknak a kantárt.
– Démonok, Triar, ne menj oda – intette Rolo.
Triar a fák közé lépve fázni kezdett, de nem a hidegtől, inkább, mintha láz kínozná. Rosszat sejtve megfordult. Egyensúlyát vesztve huppant le a hóba. Lábával majdnem elérte a fához kötözött alakot. Oszlásnak indult, majd megfagyott női test volt.
Triar felállt, lélegzet-visszafojtva körülkémlelt. Még hat hasonló alakot számolt meg. Közelebb merészkedett a fához. A lány segélykérőn felemelte a kezét. Már majdnem csontig szétmállott ajkai szóra nyíltak. Triar leguggolt. Megérintette az ujjak hegyét, de rémülten eszmélt rá, hogy a koponya szemrésébe nyúlt.
– Gyere ki onnan, te őrült! – kiabált Rolo halálra váltan.
Triar ismét felállt. Néhányszor körbefordult saját tengelye körül, majd hanyatt vágódott.
– Ne bolondozz, úgysem hiszünk neked – szólt rá már Lork is türelmét vesztve.
– Ez nem a tréfa ideje, gyere ki – könyörgött Rolo.
– És ha nem tréfál? – Lork Triarhoz rohant. Megrettenve térdelt le mellé. A fiatalember szeme csukva volt, verítékes arca tüzelt a láztól. – Nagy baj van, gyere ide!
– Én ugyan be nem megyek – ellenkezett Rolo.
– Nincs magánál."
2024. augusztus 15., csütörtök
Őrző – 3. beleolvasó
ELŐRENDELHETŐ |
Nem szakadt le az ég, nem dőlt össze a vár, csak Nindra állt ott dermedten, egy pillanatig levegőt sem véve. Aztán, mint egy fuldokló, kapkodva lélegezni kezdett. Raila legszívesebben átölelte volna, de attól félt, hogy az érintésére a lány sírva fakad, ezért így biztatta:
– Csodálatos életed lesz, de tudd, én mindig itt leszek, ha szükséged lenne rám.
A visszatérő Darvo büszkén mérte végig a lányát. Nindra az ő szemében is könnyeket fedezett fel.
– Miára, de szép vagy! – A törzsfő nem bírt többet mondani a rátörő szorongástól, és sokadszorra bánta meg a királynak tett ajánlatát. Megragadta Nindra kezét. Raila a lánya arca elé hajtotta és elrendezte a fátylat, amíg odaértek a nagyterem sarkig tárt ajtajáig.
Nindra megremegett, amikor ráébredt, hogy a szülei a tudta nélkül már mindent előkészítettek. Az eddig középen álló nagyasztalt jobbra, a fal mellé húzták és néhány rövidebbet állítottak mellé. Bal oldalon ünnepi ruhában álldogáltak a vendégek.
A király a terem legvégében várakozott Lakor és Hutar társaságában egy aprócska kőszentély előtt, amit kizárólag az esküvő miatt emeltek.
Triar dísztelen fekete kaftánt és nadrágot viselt. Ruhája egyhangú sötétjét csak fegyvereinek, övének és csizmájának ezüst veretei törték meg. Hullámos sötét hajából néhány tincset a halántékánál vékony fonatba kötött, de nem tett bele hajkorongot. Szakálla ujjnyi vonalként követte az állcsontját, és vékony bajuszával összeérve vastag száját keretezte.
Raila, aki most már a lánya mellett állt, a sebhelyet tanulmányozta a király arcán, közben Darvónak suttogott:
– Miért van feketében? Teljesen dísztelen. Ez nem temetés.
– Gyászol.
– Ez a lányom esküvője!
– Raila! – dörrent a feleségére Darvo. Kitörését mindenki hallotta, ugyanis már türelmetlenül várták, mikor indulnak el végre a vőlegény felé.
Az eddig bénultan álló Nindra a törzsfő kiáltására magához tért. Első gondolata a menekülés volt, de attól tartva, hogy ezzel az apját veti oda áldozatul a kegyetlen király elé, végül megtette merev lábával az első lépést. A szülei ugyanolyan lassan követték...
2024. augusztus 8., csütörtök
Őrző – 2. beleolvasó
ELŐRENDELHETŐ |
Az otthonától távol töltött évek alatt kinevelődött benne a bizalmatlanság az emberek iránt, és e téren nem tudott különbséget tenni Krón követői és Mia hívei között. Nerdo mellett megtanulta azt is, hogy egyedül Alder földjén fogadják el az őrzőket, a törzsszövetség más részein szükséges rosszként legfeljebb megtűrik őket. Az északi területeken pedig valóságos irtó hadjáratot folytattak ellenük. Az utóbbira a legjobb bizonyíték Lork forradásos nyaka volt.
Triar felidézte ezeket az emlékeket, ha elhagyták az erdőt, így készítette fel magát, hogyha mód van rá, vérontás nélkül oldja meg a felmerülő nehézségeket. Amióta elváltak Nerdóéktól, sokkal erősebbé vált benne a felelősségérzet a társai iránt. Pontosan tudta, mit jelentenek számukra a fogadóbeli esték, a meleg étel és a szkú. Nem ismertek határt semmiben, mértéktelenül ettek, ittak. Védtelenné váltak mind a fegyverek, mind a sértések ellen. Triar óvta őket a fogadó sötét sarkába húzódva, megtagadva magától a szkú és az önfeledt duhajkodás örömét. Őrző volt az őrzők között.
2024. augusztus 1., csütörtök
Őrző – 1. beleolvasó
ELŐRENDELHETŐ |
Nem volt túlpart, az ég a vízre hajolt. A fehéren tajtékzó hullámok zúgva, csattogva rohantak neki a partnak. A fiatalember letérdelt, hogy igyon. Amint a kezére hajolt, prüszkölve köpte ki a vizet.
– Ha először hozzám jössz, ez nem fordul elő.
Triar a tőréhez kapva felpattant és megperdült.
Hutar mosolygott rá.
– Hogy kerülsz ide? – álmélkodott Triar.
– A földemen nem maradhat észrevétlen egyetlen idegen sem. A víz egyébként ihatatlan, sós.
– Éreztem.
A két férfi megölelte egymást. Hutar négyfős kísérete kicsivel távolabb némán várakozott.
– Mióta tudod, hogy itt vagyok? – kérdezte Triar elismeréssel.
– A határ óta követtek. Meg kell védenünk magunkat, Triar. Itt még a földjén dolgozó paraszt is tudja, hogy vigyáznia kell, ha idegent lát.
– Ahonnan jövök, lassan már a szomszédjukban sem bíznak az emberek.
– Tudom. A hét törzs körül súlyos gondok vannak. A Szövetség hamarosan széthullik. Ez a vidék Mia otthona. Amíg érezni az Istennő leheletét, látni a föld vérét, addig nem kell félnünk Krón követőitől… De pontosan ez az, amiről nem kívánok beszélni. Nem ezért hívtalak meg az otthonomba.
Triar elmosolyodott.
– Nem gondoltam, hogy egyedül jössz – jegyezte meg Hutar már marlája nyergében ülve, miközben az otthona felé haladtak.
– Magányra volt szükségem, otthagytam a csapatot. Azon gondolkoztam, amit a bosszúról és a halálról mondtál.
– És mire jutottál?
– Volt, amit megbántam.
– Áldozatot mutatunk be Miának, hogy segítsen megtisztulni.
– Áldozattal megtisztulni? – sziszegte Triar.
– Te nem is hiszel Miában – állapította meg a kovács.
– Az áldozat számomra... – hallgatott el a fiatalember, és a keze ökölbe szorult.
– Sajnálom. Azért bemutatom a füstáldozatot, illatos növények formájában – tette hozzá Hutar megnyugtatóan.
– Köszönöm – hajtott fejet hálával Triar.
2024. június 25., kedd
Meglepetés Josh születésnapja alkalmából – SPOILERVESZÉLY!
Az éjjel, ami a miénk volt (novellarészlet)
Tilda finoman megérintette a férfi vállát, de ő meg sem mozdult.
– Josh! – szólongatta, újra végigsimítva a bőrét. – Josh, ébredj!
A férfi hirtelen magához rántotta, és átölelte.
– Honey! – sóhajtotta rekedten.
Tilda, Josh vállára támaszkodva feltolta magát. A férfi megrázkódott, kinyitotta a szemét. A lány, kezét a mellére szorítva lehuppant a háta mögött álló fekete dohányzóasztalra.
– Ne haragudj! – kérte a férfi. Felült, hátratűrte arca elé hulló haját, majd hosszú szakállát simogatta. – Álmodtam.
– Megijesztettél, nem is kicsit, de már semmi baj. Hozzá igyekszel haza? – kérdezte a lány gyengéden, bár még elég gyorsan szedte a levegőt.
Josh rövid csend után a szíve fölé emelte a kezét.
– Itt van velem – mutatta.
– Álmodtál róla, én meg felzavartalak – mondta Tilda, bűnbánó mosollyal, a férfi szemébe nézve –, jobb lett volna, ha hagylak aludni, de dolgoznom kell.
A hátsókertre néző panorámaablak mellett elhelyezett gótikus, csipkével és fémláncokkal díszített, fekete, selyem spanyolfal mögé lépett, és felemelte a laptopot az íróasztalról.
A térelválasztót Anette, a Black Miracle énekesnője, egyben Tilda volt gimnáziumi osztálytársa és egyik legjobb barátnője ajándékozta nekik a dolgozósarok leválasztásához.
Amikor felállították, Anette Tilda fülébe súgta, hogy mostantól nagyon vigyázzon, mert a szexi térelválasztó felerősíti majd Sven romantikus oldalát. Az énekesnő jóslata valóra vált, mert a férfi a legképtelenebb időpontokban és helyzetekben zavarta meg Tildát, hogy valami zenei újdonságot mutasson neki, beszélgessenek, vagy legtöbbször a hálószobába csalogassa. A szép emlékek csak fokozták Tilda szomorúságát. Gyorsan visszalépett Josh elé.
– Készítek néhány szendvicset. Gyere fel, ha te is megéheztél. Aztán majd a konyhában dolgozom. Tolmács és fordító vagyok. Ez itt a spanyolfal mögött az én kis dolgozószobám, de most maradj csak itt pihenni. Úgysem tudom mással meghálálni, hogy segítettél Svennek. Ha már nem tudsz aludni, nyugodtan nézz tévét, hallgass zenét, vagy próbáld ki Sven gitárjait – intett körbe a helyiségben.
A gitárok a kanapé mögötti fal alsó részére rögzített állványokon sorakoztak, felettük bekeretezett koncertfotók és bakelitlemezek függtek. A szemközti falat hatalmas tévé uralta, melyet egy hangfalrendszer elemei vettek körül. A félemelet alatt helyezkedett el a ház garázsa, ennél a falnál kapott helyet Sven számítógépe, és itt gyűjtögette a hangtechnikai eszközeit, hogy egyszer megvalósíthassa az álmát, egy saját stúdiót.
– Engedély nélkül nem nyúlok más hangszeréhez – mondta Josh komolyan, és felállt.
– Van neked rossz tulajdonságod? – mosolygott rá Tilda, az arcát fürkészve.
A férfi felnevetett, és Tilda azon töprengett, hol lehet valójában a Honey nevű lány, aki miatt még e hihetetlen kacagás közben sem tűnik el a szomorúság a szeméből. Remélte, hogy nem a baleset során történt vele valami. Kíváncsi volt, de nem akart ajtóstól rontani a házba.
– Te énekelsz és gitározol, ugye? – kérdezte.
Josh bólintott.
– A neved is ismerős, de a leggyanúsabb a hangod. Most lettem biztos benne, hogy Sven több demo felvételén is szerepelsz.
– Játszottunk együtt néhány fesztiválon is, amikor eljött New Yorkba.
Sven szinte egész nap aludt, ha rövid időre fel is ébredt, zavart volt. Tilda ilyenkor rávette, hogy igyon pár korty vizet, nehogy kiszáradjon. A gyengéd érzelmek helyett már csak a felelősségérzet vezette, miközben egyre gyűlt benne a harag. Ha egyedül vannak, mentőt hív, és elviteti Svent, de Josh jelenléte megnyugtató volt a számára. Sven miatt nyitva hagyta a konyhaajtót, így azt is hallotta, ahogy Josh többször kiment dohányozni a teraszra, majd utána rendszeresen felment a hálóba, hogy ellenőrizze Svent. Néha hozzá is benézett, biccentett, aztán eltűnt, mint egy árnyék. A szótlansága, a csendes bánat a szemében arra késztette Tildát, hogy átgondolja a kapcsolatát Svennel.
Csalódást és keserűséget érzett, melynek következtében a befejezett fordítást nem a szokásos kísérőszöveggel küldte el a főnökének, hanem megkérdezte, szükség lenne-e újra a munkájára a göteborgi irodában.
Az estefelé érkező nemleges válasz a végsőkig fokozta az elkeseredését, aztán a keserűség dacba váltott át, és tettvágyat hozott magával. Visszaült a számítógép elé, hogy otthon, Göteborgban, a szülei házához közel bérelhető helyiséget keressen.
Elküldött néhány érdeklődő e-mailt, és végre kisírta magát. A mosogatóhoz lépett. A helyiségben sötét volt, csak az utcai lámpák fénye világított be. Megérezte, hogy nincs egyedül, a férfiparfümmel keveredő cigarettafüst szokatlan volt ebben a lakásban. A következő pillanatban tetovált karok ölelték át hátulról.
– Hallottam, hogy sírtál. – A rekedtes, mély suttogásra és gyengéd érintésre Tilda egész teste rezonált. – Hajnalban eltűnök, szeretnék elköszönni tőled.
A lány megfordult, és várakozva nézett a férfira, aki úgy tűnt, meglepődött egyértelmű reakcióján, mert zavartan viszonozta a pillantását. Tilda két karjával átfonta a nyakát.
Josh egyik keze a lány fenekére siklott, a másikat a tarkójára simította. Lehajolt, és ajkát végigfuttatta a bőrén a kulcscsontja felett a nyakáig. Tilda átengedte magát az édes zavarnak, amit az ölelés váltott ki belőle. Kis büszkeséget és elégtételt is érzett, hogy Josh nála keres vigaszt. A férfi szája a száját kereste. Tilda finoman mozdult, és az ajkuk összeért. A bajusz és a dús szakáll újszerű érintése felkavarta az érzékeit, felsóhajtott. Josh azonnal reagált, keze belemarkolt a fenekébe, és feszülő ágyékát a lány hasához szorította. Mély, rekedt nyögése magához térítette Tildát.
– Ki vagyunk bukva, Josh, mindketten megbánnánk. Nem tudom, ki az a lány, de ha úgy szereted, ahogy hiszem, akkor te is tudod, hogy ez nem helyes – súgta a fülébe, a levegőt kapkodva. Érezte, ahogy a férfi megremeg. Nyugtatóan simogatta a haját, a tarkóját. – Fürödj meg, és aludj még egy kicsit!
– Bocsáss meg! – mormolta Josh, és még szorosabban ölelte. – Tudod, sokkal több rossz tulajdonságom van, mint Svennek. Honey okos kicsi lány, és még tanul. Jobb neki nélkülem.
– Vagy minden éjjel a sötétséget hallgatja és téged vár – mosolygott rá Tilda gyengéden, és megpuszilta a férfi arcát a szakáll felett. – Messze van New York, vigyázz magadra! Ha bármelyikünk el is veszíti a kapcsolatot Svennel, mi még maradhatunk barátok.
Ezt a jelenetképet a Széttört akkordok folytatásához készítettem a NightCafe Creator AI mesterséges intelligencia programmal.
A helyszín Svédország és a jelenet a regény elején található...
Az illatgyertya a Boszi gyertyaműhely webshopjában kapható.
A Széttört akkordok című regény és a novella dedikálva csomagban az űrlap segítségével közvetlenül tőlem 2024. július 26-ig a készlet erejéig rendelhető.
2024. május 18., szombat
Széttört szexualitás
Kép: Canva, NightCafe AI |
A napokban befejeztem a Széttört akkordok olvasását és elővettem a folytatást.
2024. február 10., szombat
Juhász Bálint: A kapu
Könyvismertető
Amikor elkezdtem olvasni Juhász Bálint A kapu című könyvét, lapról lapra merültek fel bennem a kérdések.
Könyvtárosként és két már majdnem felnőtt fiú anyukájaként több szempontból is látom az olvasott könyveket.
A kapu az első néhány fejezet után tartalmas mesének vagy ifjúsági
regénynek tűnt számomra, mély, spirituális mondanivalóval, így a történet
akár három korosztály, olvasóréteg számára is érdekes lehet.
A mesevilággal, a manók – pixinek – szerepeltetésével és a kiszóló
nyelvezettel a szerző látszólag a kisiskolásokat szólítja meg, hiszen a
gyermeki lélek közvetlenséggel, kedvességgel érinthető meg a
legkönnyebben. Az olvasással még csak barátkozó gyerekek azonban
általában a gazdagabban illusztrált könyveket keresik, a megértéshez
pedig egyszerűbb történetvezetésre van szükségük.
A kiskamaszok a manók kora, életszakasza, a kalandos, útkereső
események miatt érezhetik közel magukhoz ezt a történetet. Ők azonban
furcsállhatják az ifjúsági fantasyk fiatalos nyelvezetéhez képest túl
kedves, néha naiv, gyermeki szóhasználatot, ám már bizonyára
elgondolkoznak a spirituális úton járó felnőtteknek is érdekes. magvas
gondolatokon.
Mivel sehogysem jutottam dűlőre, hogy kinek is szól ez a történet,
megosztottam kétségeimet a szerzővel, és Tőle választ kaptam a
kérdéseimre:
„A kapu valójában egy innovatív önsegítő könyv felnőtteknek!”
„A játék nem a valóság, az nem komoly!”
A felnőtt emberek többségének ez a játékról és a meséről alkotott
fogalmi percepciója, talán ezért is van az, hogy a játékos feladatok
könnyeben nyitják meg azokat az ellenálló rétegeket, amik hosszú évek
alatt „lerakódtak”. Pont ezen a nézőponton keresztül szól a Kapu az
olvasóhoz. A mese „rétege” alatt egy másik értelmes lény szemén
keresztül látjuk, próbáljuk megismerni és megérteni a jelenlegi emberi
civilizációt, ezzel pedig nekünk sem egyszerű szembesülnünk. Mégis
hiszek abban, hogy a történet felemelő ereje motivációt ad, és valós
cselekvésre és fejlődésre buzdít.”
(Juhász Bálint)
A történet két pixin főhőse, Boncor és Zorgó komoly feladat előtt
áll. Segíteniük kell az embereknek, hogy fejlődjenek és ezáltal
megmentsék a saját világukat, mielőtt más világokat is veszélybe
sodornak felelőtlen tetteikkel. Ám még a két ifjú pixinnek is tanulnia
kell, mielőtt útnak indulhat. A kapu ennek az időszaknak a meséje.
Megismerjük a pixinek lakhelyét, társadalmát, oktatási rendszerét,
az időhöz és a környezethez való viszonyát. Boncorral és Zorgóval együtt
látogatást teszünk különféle mágikus lényeknél, amely vendégeskedések során főhőseink újabb és
újabb ismereteket szereznek, melyeket feltételezésem szerint majd később
felhasználhatnak.
A könyv vége ugyanis nyitott, és a szerzőtől azt is megtudtam, hogy már tervben van a folytatás, egész pontosan két rész.
Ha többet szeretnétek tudni A kapuról és mindarról, ami mögötte rejtőzik, látogassatok el
a dor project – Harmóniában a természettel oldalra
„A dor projekt számunka egy olyan életfilozófia, amely egyesíti a természet iránti szeretetet, a környezetvédelmet, a társadalmilag hasznos projekteket, a volontőr életszemléletet, az innovatív fejlesztési programokat és az interaktív oktatást.”
Köszönöm Juhász Bálintnak, hogy utazókönyvként olvashattam a kötetet és hogy megosztottam velem gondolatait!
2023. december 30., szombat
Ez volt 2023...
A kreatív energiáim maradékát a szerzői Facebook oldalra fordítottam: képeket szerkesztettem és megpróbáltam rendszeressé tenni a posztokat.
Az egyik kedvenc képem... |
Nagyon hiányzott már Josh (valójában mindig is velem volt, hiszen a lelkünk sötét oldala közös) és Triart is szerettem volna visszaadni az olvasóknak.
Ráeszméltem, hogy saját magamat korlátoztam, ezért visszanyúltam ahhoz a technikához, ami életem legnehezebb helyzetein átsegített: ha nincs másra erőm, akkor csak arra az egyetlen dologra koncentrálok, ami épp előttem van.
Így állt össze az új karácsonyi novella, a Végre rád találtam, mely az Arany karácsony kötetben jelent meg. Az idei, Lélekúton című Győri Antológiába pedig nem erőlködtem új novella írásával, a verseimből küldtem be néhányat.
2023. április 10., hétfő
Kopácsi Krisztina: Fagy trilógia 1-2.
Könyvismertető
Hóvihar - moly.hu |
Romantikus krimik terén válogatós és igényes vagyok, ugyanis ez a műfaj, amelyet a kalandos fantasy történetek mellett legszívesebben olvasok kikapcsolódás, "rekreáció" céljából.
Kopácsi Krisztina két trilógiájának (Sötét trilógia, Fagy trilógia) már megjelent kötetei egyik kedvenc romantikus regényíróm
Sandra Brown történeteit juttatták eszembe, aki a könnyed, finom
erotikával fűszerezett szerelmes mesék után váltott át az egyre
keményebb és izgalmasabb romantikus krimi történetekre. Nora Roberts-től
is ezeket – az egyéb regényeinél nagyobb terjedelmű – erősebb
krimiszálú köteteket kedvelem.
A Fagypont esetében az első néhány fejezetben sorakozó rengeteg felkiáltójel meglepett, szerencsére egyszer csak megfogyatkoztak, vagy talán már én nem törődtem velük, ahogy Ashley, Ridge és Cameron története egyre izgalmasabb fordulatokat hozott. A kezdeti nehézség miatt vívódtam a molyos csillagozásnál, így azonnal belekezdtem a következő részbe.
Kifejezetten tetszik, hogy Kopácsi Krisztina bátran dolgozik összetett érzelmi életű, olykor hibázó, emberi karakterekkel. A főszereplő férfiak és nők családtagjai, barátai bizony nem mindig kedvelik egymást, így ezzel is színesedik, mélyül a történet. Sőt a szerző még azt is bevállalta, hogy az első kötetben mellékszereplőként megjelenő későbbi főhőst – nem biztos, hogy csak számomra – nem kifejezetten szimpatikus személyként tünteti fel. Ám a Hóvihar olvasása során jobban megismertem, sőt megkedveltem Kellyt és mellette a szívtipró autóversenyző, Liam is megmutatta a másik arcát. A szereplők munkája, hivatása sem csak háttér-információként jelenik meg a sorozatban. A lakberendezőt és a ruhatervezőt is látjuk munka közben, ahogy az autóversenyzés világába is bepillantást nyerhetünk.
A Sötét trilógia két köteténél az író a több romantika, családtörténet és kevesebb bűnügy összetételnél maradt, a Fagy trilógia esetében viszont már valamivel erősebb az egész történeten rejtetten átívelő, néha nagyon is izgalmasan megmutatkozó krimiszál. Amikor a második kötet végére értem, már bátran tettem a "molyon" az első kötetre négy és fél csillagot majd a másodikra ötöt, mert a két kötet között is érezhető egy minőségi ugrás.
Az olvasmányos, izgalmas és összeszedett Hóvihar után kíváncsian és bizakodva várom a Sötét és a Fagy trilógia befejező részét is. Úgy gondolom, kellemes olvasással töltött órákra számíthatok.
Kopácsi Krisztina szerzői oldala